Najczęstsze pytania

Jakich wymiarów kupić pawilon?
Głównym kryterium doboru wielkości jest przeznaczenie obiektu. Im mniejsza docelowa ilość osób przebywających wewnątrz, tym mniejszych wymiarów może być pawilon. Dla przykładu budka parkingowa 1,6 x 2,0 m jest wystarczająca dla jednego stróża przebywającego wewnątrz.

Czy pawilony muszą być ocieplane?
Ze względu na nasz klimat polecamy wartownie ocieplane z płyty warstwowej. W podstawowej wersji posiadają one instalację elektryczną i dodatkowo wyposażone są w grzejnik, co pozwala na ich eksploatację w okresie zimowym.

Jaka jest dostępna kolorystyka pawilonów?
Ściany oraz drzwi dostępne są w kolorach RAL 9006 i 9010 (odcień jaśniejszy od 9002).

Dostępny kolor obróbek blacharskich przedstawia poniższa lista wybranych kolorów z palety RAL (inne kolory dostępne za niewielką dopłatą):

Jaki jest koszt transportu pawilonu? Koszt transportu zawsze ustalany jest indywidualnie. Aby ustalić jego wartość prosimy o kontakt.

W jaki sposób pawilony są dostarczane?
Po wcześniejszych ustaleniach z odbiorcą transport odbywa się na lawecie na wskazane miejsce przez kupującego. Z rozładunkiem najlepiej radzą sobie wózki widłowe, zajmuje to nie więcej niż 5 minut.

Czy potrzebne jest okno podawcze?
Jeżeli stróżówki wykorzystywane są przy systemach parkingowych (kontrola dostępu) udogodnieniem jest wbudowane okno podawcze, którego obecność wyklucza konieczność opuszczania pomieszczenia przez pracownika np. w celu pobrania opłat za parkowanie.

Czy pod kontenery i budki parkingowe należy wykonać fundament?
Kontenery i budki parkingowe należy ustawiać na utwardzonym gruncie. Może to być beton, kostka brukowa, asfalt lub specjalnie wylana w tym celu płyta betonowa, a nawet fundament. W przypadku ustawiania kontenerów na płaskim podłożu wskazane jest pod naroża kontenera podłożyć dystanse betonowe (np. krawężniki lub bloczki betonowe), aby odizolować konstrukcję od podłoża. W taki sposób posadowiony obiekt jest w mniejszym stopniu narażony na korozję.

Jakie są standardowe wymiary budek parkingowych i kontenerów? Czy obiekty te podlegają jakimś normom?
Budki parkingowe produkowane są na dowolny wymiar. Kontenery jednak wykonywane są wg norm ISO. Kontenery występują według dwóch standardowych wymiarów: dwudziestostopowe (20') i czterdziestostopowe (40'). Skrajne wymiary zewnętrzne kontenera 20' to: długość 6058mm, szerokość 2438mm, wysokość 2800mm (kontenery morskie są niższe: wysokość 2591mm. Kontenery czterdziestostostopowe – 40'. Kontenery biurowe nie występują w rozmiarze 40' - w tym rozmiarze najczęściej występują kontenery morskie, które mają wymiary zewnętrzne: długość 12190mm, szerokość 2438mm, wysokość 2590 mm.

Czym różni się kontener portiernia od budki parkingowej?
Kontener posiada solidną ramę, która zapewnia odpowiednią sztywność oraz trwałość całej konstrukcji. Kontener stróżówkę w związku z tym można wiele razy przewozić w różne miejsca użytkowania bez naruszenia jej konstrukcji. Obiekty typu kontener portiernia szczególnie polecamy na place budowy. Wymiary kontenera stróżówki to: 10' – długość: 2992 mm, szerokość: 2438 mm, wysokość: 2800 mm (wewnątrz: 2500 mm) 20' – długość: 6058 mm, szerokość: 2438 mm, wysokość: 2800 mm (wewnątrz: 2500 mm)

www.budki-parkingowe.pl | © Firma Szymkowiak